Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Download
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalnyProfilaktyka 2013/2014

Klasy pierwsze w Woskrzenicach
W poniedziałek 15 września uczniowie klas pierwszych Katolickiego Gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w Klubie Jeździeckim ,,Wiosenny wiatr". Chętni mogli pod czujnym okiem instruktorów ,,pospacerować" w parku linowym lub poznać tajniki jazdy konnej. Można było poskakać na trampolinach, pohuśtać się lub po prostu poopalać się na słońcu. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Wycieczka do Wielkiej Brytanii
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
w dniach 25.04.2015 - 1.05.2015 organizowana jest wycieczka do Anglii. Szczegółowe informacje można uzyskać u nauczycieli języka angielskiego.
Program wycieczki znajduje się TUTAJ

Plan lekcji

Plan lekcji obowiązujący w Katolickim Gimnazjum od dn. 15.09.2014 r. (poniedziałek) --> Plan lekcji

Konkursy przedmiotowe 2014/2015
Na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie pojawił się informator o konkursach przedmiotowych i tematycznych dla uczniów gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2014/2015.
Szczegółowe informacje o konkursach, wymaganiach i terminarz konkursów znajdują się w panelu bocznym po prawej stronie.
Sam terminarz konkursów można pobrać TUTAJ

Zebranie z rodzicami

W dniu 9 września 2014 r.
odbędą się zebrania w KG
kl. I godz. 16.30 aula szkolna
kl. II godz. 16.30 w klasach
kl. III godz. 17.00 aula szkolna


Pływanie sobota 6.09.2014
Pływanie od 6.09.2014 sobota
Pływalnia przy I LO. im. J.I.Kraszewskiego

8.45 – 10.15
grupy początkujące KG i KLO

10.15 - 11.45
grupy pływające KG i KLO
drużyny pływackie KG i KLO
ratownicy WOPR

Komunikat

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 8.00 w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej przy ul.
kard. St. Wyszyńskiego 53/55. Po Mszy św. spotkania
z wychowawcami klas w budynku gimnazjum.

Złote i Diamentowe Pióra
24 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość wręczenia uczniom nagród Prezydenta Miasta Biała Podlaska – „Złotych Piór” i „Diamentowych Piór” wraz z tytułem MAXIMA CUM LAUDE. Nagrody przyznawane są uczniom szkół z terenu naszego miasta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu. Z KG "Złote Pióra" otrzymali: Alicja Marczewska, Martyna Nowak oraz Maciej Paczóski Gratulujemy!!!
Zdjęcia

W naszej szkole promujemy czytelnictwo!

,,Nie kupujemy książek, mało czytamy, a coraz więcej naszego czasu pochłania telewizja - takie wnioski można wysnuć z danych Diagnozy Społecznej 2013 "- podaje polskieradio.pl.
,,Wyniki badań Biblioteki Narodowej nie pozostawiają złudzeń - niemal 61% rodaków nie sięgnęło w 2012 roku po ani jedną[ książkę]. Jakie państwa powinna naśladować Polska, by tytuł „Zbrodnia i kara” nie kojarzył się większości ludzi z kodeksem prawnym, a „Buszujący w zbożu” z poradnikiem rolniczym? " - newsweek.pl

Uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum czytają dużo i mają z tego wymierne korzyści w postaci podwyższenia o stopień końcowej oceny z języka polskiego.
Od pięciu lat poloniści w naszej szkole prowadzą innowacyjny program czytelniczy ,,Dwa miliony słów". Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum zobowiązują się do przeczytania 5000, trzecioklasiści 6000, a licealiści 8000 stron książek rocznie. Dokumentują swoje lektury w specjalnych dzienniczkach.
W roku szkolnym 2013/ 2014 w programie czytelniczym wzięło udział ok. 60 osób. Większości udało się osiągnąć sukces. Padł nawet rekord 18 553 stron książek przeczytanych przez uczennicę klasy I B. Jednak wszyscy czytelnicy są zwycięzcami, bo zainwestowali w siebie.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym projekcie i życzymy pięknych wakacji z ... książką!
Uczniom klas trzecich gimnazjum oraz licealistom proponujemy sięgnięcie po najnowszą literaturę polską - np. z listy książek nagrodzonych w plebiscycie Polskiego Radia: ,,25 książek na 25-lecie"
Zapraszamy także do zapoznania się z listą ulubionych książek wybranych przez uczestników programu czytelniczego 2013/14: Ulubione książki w Katolickim Gimnazjum

Poprawiony i uzupełniony wykaz podręczników do KG na rok szkolny 2014/2015
Wykaz podręczników dla uczniów obowiązujący w roku szkolnym 2014/2015 w Katolickim Gimnazjum w Białej Podlaskiej -----> PODRĘCZNIKI

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2014
Miło nam poinformować, że Katolickie Gimnazjum po raz jedenasty osiągnęło najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego, uzyskując z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym najwyższy dziewiąty stanin, co oznacza, że nasza szkoła znajduje się wśród 4% najlepszych gimnazjów w Polsce.Gratulujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom sukcesu!

Podsumowanie I edycji Bialskiej Ligi Polonistycznej


W czwartek, 5 czerwca 2014 r. w auli Katolickiego Gimnazjum odbyło się uroczyste podsumowanie czterech etapów Bialskiej Ligi Polonistycznej.
Ksiądz dyrektor Andrzej Danieluk podziękował uczniom, ich rodzicom i nauczycielom ze szkół podstawowych za zainteresowanie naszym konkursem i ambitną postawę. Podziękował również koordynatorom projektu, nauczycielom KG i KLO, Katarzynie i Cezaremu Marczewskim.
W czterech etapach BLP uczestniczyło 116 uczniów bialskich szkół podstawowych. Wszyscy oni dzielnie zmagali się z niełatwymi zadaniami z literatury polskiej i obcej oraz z gramatyki i ortografii.
Najwyższe wyniki wśród uczniów klas VI osiągnęli:
1. Damian Borysiuk - SP nr 9
2. Alicja Gładysz - SP nr 9
3. Marta Wyrodek - SP nr 1

w klasach V:
1. Wiktoria Pietrykowska - SP nr 9
2. Gabriela Jabłońska - SP nr 9
3. Jakub Reluga - SP nr 9

w klasach IV:
1. Weronika Chwaluk - SP nr 1
2. Weronika Mrozik - SP nr 9
3. Natalia Drąg - SP nr 1

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Prezydent Białej Podlaskiej, pan Andrzej Czapski, który mówił o wysokim poziomie nauczania w naszym mieście. Podkreślił także w swoim wystąpieniu, że doskonalenie znajomości języka ojczystego jest współcześnie najlepszą formą patriotyzmu.
Kiermasz podręczników

Jeśli chcesz sprzedać lub kupić podręczniki szkolne,
przyjdź na kiermasz, który odbędzie się
na głównym korytarzu w KG
dnia 25 czerwca 2014 r. w godz. 10.00-12.00!


Kiermasz jest organizowany tylko dla uczniów KG.
Serdecznie zapraszamy!

Szkolny Konkurs Chemiczny
21 maja odbył się II Szkolny Konkurs Chemiczny, do którego zgłosiło się 20 uczniów klas I naszej szkoły. Oto najlepsi z nich:
miejsce I Barbara Makarewicz z kl 1A
miejsce II Jakub Fijałkowski z kl 1A oraz Jakub Olszewski z kl 1C
miejsce III Aleksandra Wiedeńczyk z kl 1A
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na zakończeniu roku.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Anna Litwiniuk

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego i Rosyjskiego
Dnia 22 maja 2014 r. odbył się II Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego i Rosyjskiego.

Zwycięzcami Konkursu Języka Niemieckiego okazali się:
Klasa I: 1. Paulina Wiśniewska i Bartosz Koszołko 2. Małgorzata Paszkowska 3. Mateusz Kulpa
Klasa II: 1. Dominik Nitychoruk 2. Karolina Domańska 3. Gabriel Floszmann

Zwycięzcami Konkursu Języka Rosyjskiego zostali:
Klasa I: 1. Karolina Popławska i Adriana Paluch 2. Magdalena Czubaj i Piotr Demidowicz 3. Michalina Czudowska, Anna Klimowicz, Jakub Olszewski, Jakub Sikorski, Jakub Fijałkowski
Klasa II: 1. Jolanta Marczuk 2. Julia Zadrożniak i Igor Lewicki 3. Wiktoria Semeniuk, Kacper Rosiak, Michał Okoń, Kamil Janczak
Klasa III: 1. Alicja Marczewska 2. Anna Sałamatow 3. Aleksandra Bielecka

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Stypendia i zasiłki szkolne
konkursy przedmiotowe 2014/2015
Bialska Liga Polonistyczna
Szkolne osiągnięcia

Matematyka dla uczniów
PolecamyLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło