Kort tenisowy
Samorząd szkoły

Profilaktyka 2014/2015

Podręczniki 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum otrzymają na początku września bezpłatne refundowane przez MEN podręczniki i ćwiczenia.

Zaktualizowany wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 można znaleźć w zakładce Dokumenty.>
klasa III

Chałupy 2016

Zakończenie roku szkolnego
Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczystą Mszę Świętą i wręczenie nagród we czwartek 23 czerwca o godzinie 9.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
ul. kard. S. Wyszyńskiego 53/55.

W piątek 24 czerwca w budynku Katolickiego Gimnazjum o godzinie 9.00 odbędą się spotkania z wychowawcami połączone z wręczeniem świadectw.

Sukces na egzaminie gimnazjalnym 2016
17 czerwca uczniowie III klas Katolickiego Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej poznali wyniki kwietniowych egzaminów. Podobnie jak w latach ubiegłych wyniki są dla nas powodem do dumy, ponieważ znacznie przewyższają średnie wyniki uczniów powiatu, województwa i Polski. Poniższy diagram pokazuje wyniki procentowe na tle województwa.

Wynik z języka polskiego jest o 16,2 punktu procentowego (pp) wyższy od wojewódzkiego. Z historii i wiedzy o społeczeństwie przewaga wynosi 17,2 pp. Z matematyki - 25,1 pp, zaś z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii) 18,4 pp. Z języka angielskiego uzyskaliśmy wynik z części podstawowej i rozszerzonej odpowiednio wyższy o 23,9 pp i 33,0 pp. Język rosyjski natomiast przewyższył średnią wojewódzką o 33,9 pp.
Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom sukcesu!

Wycieczka klas I Wrocław - Praga
6 czerwca klasy pierwsze naszego gimnazjum, wraz z wychowawczyniami, udały się na pięciodniową wycieczkę na Dolny Śląsk. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję podziwiać najpiękniejsze zabytki Wrocławia, min. gotycką Archikatedrę św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, a także Aulę Leopoldina, Oratorium Marianum i Wieżę Matematyczną Uniwersytetu Wrocławskiego. Udaliśmy się także na wieczorny spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta, a nasz drugi dzień we Wrocławiu rozpoczęliśmy wizytą w Panoramie Racławickiej.
Wycieczka uwzględniała też jeden dzień w Pradze. Podczas wizyty w stolicy Czech oglądaliśmy zmianę warty pod Zamkiem Królewskim, spacerowaliśmy Złota Uliczką i Mostem Karola, a także odwiedziliśmy Stare Miasto. Mieliśmy również możliwość spróbowania regionalnego obiadu.
Od wielkomiejskiego zgiełku odpoczęliśmy w Skalnym Mieście na pograniczu Polski i Czech. Jest to zespół skalnych form ukształtowania powierzchni Ziemi: skałek, ambon , baszt czy grzybów, skupionych w pobliżu siebie i oddzielonych wąskimi rozpadlinami.
Naszą wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem Kościoła Vang, zbudowanego w XII wieku w Norwegii i przywiezionego w Karkonosze w 1842roku przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV.
Podczas całego tygodnia sprzyjała nam piękna pogoda, a zwiedzanie dostarczało dużo wrażeń. Była to też świetna okazja do integracji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.

Projekt edukacyjny IIIb
We wtorek 24 maja 2016 r. uczennice klasy III b Weronika Sweklej , Martyna Wojciechowska i Aleksandra Daniluk realizowały projekt edukacyjny „Zabytki naszego regionu” . Formą realizacji była jednodniowa wycieczka po regionie, która obejmowała zabytki, ciekawe miejsca i pamiątki historyczne na trasie Biała Podlaska- Wisznice- Romanów- Hanna- Jabłeczna – Kodeń – Kostomłoty. Miłym akcentem na koniec wycieczki było ognisko w Kostomłotach za zgodą i wielką życzliwością proboszcza parafii unickiej pw. św. Nikity ks. Zbigniewa Nikoniuka, któremu serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ.

Podsumowanie Bialskiej Ligi Przedmiotowej
8 czerwca odbyło się podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych w których uczestniczyło 1072 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i powiatu.
Rywalizacja w dziewięciu kategoriach przedmiotowych trwała od października do maja, a najlepsi, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali nagrody i dyplomy.

Wśród nagrodzonych znalazła się 11-osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum.

Bialska Liga Historyczna Gimnazjalistów
klasa I: Bartosz Kuc, kl. 1c – I miejsce; Mateusz Kasprowicz, kl. 1a – II miejsce; Jan Lewczuk, kl. 1a – III miejsce
klasa II: Bartosz Semeniuk, kl. 2b – II miejsce

Bialska Liga Matematyczne Gimnazjalistów
klasa I: Eryk Kowalewicz, kl. 1a – I miejsce ; Szymon Dębowski, kl. 1b – II miejsce
klasa II: Karolina Kozłowska, kl. 2c - I miejsce

Bialska Liga Języka Rosyjskiego Gimnazjalistów
Klasa I: Hanna Czerwińska, kl. 1a – I miejsce; Damian Dragan, kl. 1b – II miejsce; Małgorzata Prokopiuk, kl. 1a – III miejsce
Klasa II: Katarzyna Galińska, kl. 2a – III miejsce

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji KG w dniach 6-10 czerwca 2016 r. → Pobierz

Piknik sportowo-muzyczny
2 czerwca dla naszej szkolnej społeczności był dniem bez zajęć dydaktycznych. Nasze dzieci z okazji ich święta obchodzonego dzień wcześniej wzięły udział w pikniku sportowo- muzycznym. Wśród dyscyplin można było pograć w zapomnianą grę podwórkową kapsle. Chłopcy zmagali się z koszykówką, dziewczyny z piłką rzucaną. W przerwach pomiędzy meczami swoje układy taneczne prezentowały dziewczyny. Na koniec udało się również namówić kadrę na współzawodnictwo z młodzieżą. Po zmaganiach sportowych każdy mógł zjeść kiełbaskę z grilla. Na koniec odbył się koncert przy udziale młodzieży naszej szkoły.
Fotorelacja wkrótce.
Kalendarz KG 15/16