Nowe galerie

Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej.
Każdy może odprowadzić 1% podatku
wpisując nr KRS 0000223111
i cel szczegółowy: 37815 KSP
Caritas Diecezji Siedleckiej wydzielił również konto na darowizny:
BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010, z dopiskiem: „KSP Biała Podlaska”.
Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży.
Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!

Zakończenie roku szkolnego
Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczystą Mszę Świętą połączoną z wręczeniem nagród we czwartek 22 czerwca o godzinie 9.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ul. Kard. S. Wyszyńskiego 53/55.

W piątek 23 czerwca w budynku Katolickiego Gimnazjum o godzinie 9.00 odbędą się spotkania z wychowawcami połączone z wręczeniem świadectw i wydaniem dokumentów absolwentom.

Zmiany w planie 19.06
Proszę zapoznać się ze zmianami w planie lekcji na poniedziałek w dzienniku elektronicznym.

Sukces na egzaminie gimnazjalnym 2017
Już dziś uczniowie III klas Katolickiego Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej poznali wyniki kwietniowych egzaminów. Każdego roku wyniki są dla nas powodem do dumy, ponieważ znacznie przewyższają średnie wyniki uczniów powiatu, województwa i Polski.
Poniższy diagram pokazuje wyniki procentowe na tle województwa i Polski.

Wynik z języka polskiego jest o 16,8 punktu procentowego (pp) wyższy od wojewódzkiego. Z historii i wiedzy o społeczeństwie przewaga wynosi 23,9 pp. Z matematyki – 28,2 pp, zaś z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii) 20,9 pp. Z języka angielskiego uzyskaliśmy wynik z części podstawowej i rozszerzonej odpowiednio wyższy o 28,1 pp i 37,7 pp.
Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom sukcesu!

Katolicka Szkoła Podstawowa - spotkania z rodzicami
Dn. 21 czerwca 2017 r. (środa) w auli szkolnej przy ul. Kard. Wyszyńskiego 53/55 odbędą się spotkania organizacyjne z rodzicami uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej:
klasy I o godz. 17.00
klasy IV o godz. 17.30

Spływ kajakowy po Krznie
Uczniowie klasy III C oraz ich przyjaciele z III A i III B uczestniczyli w spływie kajakowym po rzece Krznie na trasie Malowa Góra - Neple. Pogoda dopisała, widoki były piękne i tylko szkoda, że wyjazd trwał tak krótko. Zapraszamy do galerii.

Gdzie jesteś, Mały Książę?
Jeżeli zastanawialiście się, co się stało z Małym Księciem, to donosimy, że widziano go ostatnio w klasie IB w towarzystwie podejrzanych osobników zamieszkujących samotnie swoje planety - symbolizujące wady i uzależnienia ludzi dorosłych. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Podsumowanie Bialskiej Ligi Historycznej
Udział uczniów w Bialskiej Lidze Historycznej zakończył się sukcesem i miejsca na podium w każdej grupie wiekowej wywalczyli nasi uczniowie. Oto oni:
KLASY I: 1 miejsce - Jonasz Kargulewicz 1A; 2 miejsce – Laura Olejniczak 1C
Wyróżnienia: Mateusz Miraszewski 1A, Marek Szarubko 1C, Weronika Chwaluk 1B i Marcel Rosiak 1B
KLASA II: 1 miejsce – Mateusz Kasprowicz 2A, 2 miejsce – Jan Lewczuk 2A, 3 miejsce – Bartosz Kuc 2C
Wyróżnienia: Zuzanna Nowicka 2b, Gabriela Bogusz 2b
KLASA III: 3 miejsce – Bartosz Semeniuk 3B
Wyróżnienia: Tymoteusz Naworski 3B, Jakub Orzechowski 3B, Szymon Dmochowski 3B, Mikołaj Rutkowski 3A, Jakub Bańdura 3C.

Zmiany w planie
Proszę w dzienniku elektronicznym śledzić zmiany w planie w tygodniu 5-9.06.2017r.
Plan będzie aktualizowany każdego dnia.

Spotkanie z Maciejem Jabłońskim
We wtorek 23 maja klasy III A i III C pod opieką nauczycielek polonistek wzięły udział w spotkaniu z dziennikarzem sportowym, panem Maciejem Jabłońskim, który przyjechał do Białej na zaproszenie biblioteki „Barwnej”. Znany prezenter nie tylko opowiedział zebranym o fascynującej pracy dziennikarza telewizyjnego czy spotkaniach ze słynnymi sportowcami, ale też przedstawił kilka ćwiczeń z zakresu dykcji – jest bowiem także trenerem emisji głosu i lektorem.
Spotkanie było bardzo udane, ponieważ pan Maciej jest osobą ciekawą, elokwentną i ma duże poczucie humoru. Oprac. M.Skorupska-Trocewicz
Kalendarz KG 2016/2017
konkursy przedmiotowe 2016/2017