Kort tenisowy
Samorząd szkoły

Profilaktyka 2014/2015

Program Lekkoatletyka dla każdego!
Program „Lekkoatletyka dla każdego!” - klas I-II gimnazjum.
Środa 4 maja 2016 roku – zbiórka przy wejściu głównym AWF o godz. 9.15
Zgłoszenia do jutra 2 maja 2016r. do godz. 9.00 bo musimy wysłać do organizatora tabelkę z zawodnikami.
Konkurencje :
- dziewczęta gimnazja: 100m, 300m, 600m, w dal, wzwyż, kula-3kg
- chłopcy gimnazja: 100m, 300m, 1000m, w dal, wzwyż, kula-4kg
Zasady:
- w konkurencjach biegowych serie na czas, w technicznych po trzy próby, wzwyż 3 próby na każdej wysokości,
- uczestnicy zgłaszają się bezpośrednio do konkurencji z karteczką startową,
- każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w jednej biegowej i jednej technicznej konkurencji

zgłaszamy przez fb:
Imię i nazwisko, klasę, rok urodzenia, konkurencja w której chcemy startować (1 lub 2)

Zgoda rodziców na udział w zawodach jest poniżej .Wypełnioną i podpisaną przynosimy na zawody.

Zgoda na udział w zawodach 4.05.2016

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Zmiany w w planie lekcji KG w dn. 26-29 kwietnia 2016 r. → Pobierz

Międzyszkolny Konkurs Języków Obcych

21.04.2016 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater odbyło się podsumowanie III edycji Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych. Uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu miasta Biała Podlaska sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Laureaci z Katolickiego Gimnazjum:
- w kategorii język angielski:
Karolina Popławska, kl.3c – I miejsce
- w kategorii język niemiecki:
Magda Struk, kl. 2b – I miejsce
Jakub Orzechowski, kl. 2b – III miejsce

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Bialski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich

08.04.2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w V edycji Bialskiego Konkursu Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich. Konkurs został zorganizowany przez Naukowe Koło Anglistów działające w Zakładzie Neofilologii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Laureatami zostali:
Tymoteusz Naworski, kl. 2b – I miejsce
Aleksandra Łęska, kl. 3b – wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki I etapu Konkursu Matematycznego PANGEA

6 kwietnia zostały ogłoszone wyniki I etapu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. W konkursie wzięło udział ponad 120000 uczniów. 150 najlepszych osób w każdej kategorii wiekowej uzyskało prawo do uczestnictwa w etapie finałowym.
Zaproszenie na etap finałowy otrzymał Eryk Kowalewicz z klasy 1A.
Finał odbędzie się w Warszawie 29 kwietnia 2016. Gratulujemy sukcesu!

Więcej informacji na stronie: PANGEA

Dzień zdrowia
7 kwietnia w naszej szkole odbył się DZIEŃ ZDROWIA, zorganizowany przez nasze starsze koleżanki z Katolickiego Liceum. Uczennice klas drugich na czele z panią Elżbietą Komosą przygotowały trzy gabinety lekarskie, w których można było zbadać swoje "parametry", objętość płuc i BMI. Pacjenci dostawali porady zgodne z wynikiem przeprowadzonych badań. Do tego była wystawa ze zdrową żywnością. Mogliśmy spróbować wiele smakołyków i dowiedzieć się jakie mają wartości dla naszego organizmu. Mamy nadzieję, że takie spotkanie odbędzie się jeszcze nie raz w naszym gimnazjum.

Dnia 12 kwietnia 2016 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie wychowawców z rodzicami uczniów wszystkich klas.
Po spotkaniach możliwe będą konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Informacje o egzaminie gimnazjalnym 2016
W panelu bocznym znajduje się zakładka zawierająca informacje o egzaminie gimnazjalnym oraz sposobie jego organizacji i przeprowadzania.

Ponadto na stronie internetowej CKE (www.cke.edu.pl, w zakładce poświęconej egzaminowi gimnazjalnemu) dostępne są:
a. Informatory o egzaminie gimnazjalnym od roku szkolnego 2011/2012
b. przykładowe arkusze egzaminacyjne
c. arkusze egzaminacyjne z lat 2012–2015.
d. sprawozdania z przebiegu egzaminu gimnazjalnego w poprzednich latach.

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu w klasie trzeciej gimnazjum obowiązująca w roku szkolnym 2015/2016

"Opowieść wigilijna" po angielsku

Niedawno w naszej szkole została wystawiona adaptacja jednego z najpopularniejszych dzieł Karola Dickensa – „Opowieść wigilijna”. Anglojęzyczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III c pod kierunkiem p. Edyty Tomczyk i p. Izabeli Kościuszko. Odkryliśmy wiele talentów aktorskich oraz językowych. Gratulujemy oraz dziękujemy naszym aktorom za magiczne chwile. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli obejrzeć spektaklu na żywo lub chcą powrócić na moment do magii Świąt Bożego Narodzenia, do obejrzenia filmu z naszego przedstawienia.
Życzymy miłego oglądania.
Kalendarz KG 15/16