Kort tenisowy
Samorząd szkoły

Profilaktyka 2014/2015

Szanowni Państwo,
rekrutacja do klas pierwszych Katolickiego Gimnazjum rozpoczyna się 29 lutego 2016 r.

Planujemy utworzenie trzech 22 osobowych klas.
Należy pobrać podanie ze strony KG (zakładka Dokumenty szkolne), wypełnić i przynieść do kancelarii szkoły wraz z opinią katechety uczącego religii. Jeśli kandydat posiada opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej, należy ją dostarczyć wraz z podaniem. Kancelaria szkoły w czasie rekrutacji czynna będzie od 10.00 do 16.00.
Warunki rekrutacji na rok szkolny 2016/2017:
1. Rozmowa dyrektora szkoły z kandydatem.
2. Respektowanie katolickiego charakteru szkoły przez rodziców i kandydata.
3. Oceny przynajmniej dobre.
4. Sprawowanie przynajmniej dobre.
5. Pozytywna opinia katechety.
6. Koleżeńskość i otwartość na rówieśników.
7. Chęć uczenia się i poznawania świata.
Komisja Rekrutacyjna sporządzi listę osób przyjętych 15 kwietnia i udostępni do wglądu w kancelarii szkoły.

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji dn. 12 lutego 2016 r. → Pobierz

Opowieść wigilijna w wykonaniu klasy III C
Klasa III C razem z p. Edytą Paszkiewicz-Tomczyk i p. Izabelą Kościuszko zapraszają społeczność szkolną do obejrzenia adaptacji jednego z najpopularniejszych dzieł Karola Dickensa – „Opowieść wigilijna” w piątek 12 lutego o godz. 10.45 w auli naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy również rodziców chcących na chwilę powrócić do magii Świąt Bożego Narodzenia w piątek 12 lutego o godz. 17.00 do auli Katolickiego Gimnazjum. Oprac. I. Kościuszko

Zdjęcie na licencji Creative Commons

Do premiery spektaklu pozostało:

Na planie filmowym w Bibliotece Barwnej
Klasy II B i II C uczestniczyły w warsztatach filmowych prowadzonych przez panią Jadwigę Małek z Biblioteki Barwnej. Tym razem uczestnicy zajęć wcielili się w role filmowców i sprawdzili w praktyce, czym jest plan filmowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Oprac. K. Marczewska

Bilbo i Frodo na lekcji polskiego
Niedawno mieliśmy zaszczyt gościć słynne hobbity na lekcji języka polskiego w klasie IB. Uświetniły one swą obecnością omawianie lektury J.R.R. Tolkiena Władca Pierścieni. Oto fotoreportaż z tego wydarzenia. Oprac. K. Marczewska

Zemsta Fredry w wykonaniu III B
Klasa III B zaprasza do obejrzenia scenek z Zemsty w piątek 12 lutego w auli naszej szkoły.
Na zachętę prezentujemy fotoreportaż z klasowej próby generalnej. Zgadnijcie, kto jest kim? GALERIA Oprac.
K. Marczewska

Koncert kolęd

Na zakończenie karnawału przypomnijmy sobie piękny koncert kolęd, który odbył się w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego dnia 29 stycznia. Uczestnicy muzycznych zajęć artystycznych wystąpili pod kierunkiem pana Andrzeja Maziejuka. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Oprac. K. Marczewska

Zmiana planu lekcji
Plan lekcji w KG obowiązujący od 1 lutego 2016 r. → Pobierz

Katolickie Liceum ma brąz!
Tylko trzy licea ogólnokształcące z Białej Podlaskiej znalazły się w elitarnym gronie 500 najlepszych szkół w Polsce. Miło nam poinformować, że po dwóch latach nieobecności w rankingu ,,Perspektyw" Katolickie Liceum powróciło do czołówki, zajmując:
3. miejsce wśród liceów bialskich;
25. miejsce wśród szkół województwa lubelskiego;
372. miejsce w Polsce.
Dzięki osiągnięciom naszych uczniów i nauczycieli w roku 2015 KLO ma prawo używać honorowego tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY 2016.
Katolickie Liceum zostało także zaliczone w poczet SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2016. Zajęliśmy w tym rankingu 52. miejsce w Polsce (na 200 umieszczonych w zestawieniu) i - co cieszy nas niezmiernie - I w Białej Podlaskiej.
Szczegółowe zestawienia oraz opis metodologii można znaleźć na stronie: www.perspektywy.pl

Piłka nożna chłopców

Komunikat Końcowy
Finału Miasta Biała Podlaska w Halowej Piłce Nożnej Chłopców* Gimnazjada*,