Kort tenisowy
E-sport

Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej.
Każdy może odprowadzić 1% podatku
wpisując nr KRS 0000223111
i cel szczegółowy: 37815 KSP
Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży.
Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!

Wyniki Alfika Matematycznego
Czworo uczniów naszego gimnazjum uzyskało wyróżnienia w konkursie Alfik Matematyczny.
W klasach drugich wyróżnienie i bardzo dobry wynik uzyskał Szymon Dębowski z klasy IIb, zapewniając sobie 14 lokatę w województwie z wynikiem 106,25pkt. Wynik dobry zaś uzyskał Eryk Kowalewicz z klasy IIa zdobywając 97,5 pkt i miejsce 20 w województwie.
W klasach trzecich dwoje uczniów klasy IIIc uzyskało wynik bardzo dobry: Maksymilian Turuk był 10 w województwie z wynikiem 110pkt, zaś Karolina Kozłowska 12 z wynikiem 107,5pkt.
Gratulujemy!

Ferie z książką
Zapraszamy wszystkich miłośników czytania do wzięcia udziału w konkursie. Pierwsza kategoria to recenzja książki wypożyczonej z naszej biblioteki. Objętość pracy to przynajmniej 1 strona formatu A4 pisana czcionką o rozmiarze 12. W recenzji powinny się znaleźć podstawowe informacje bibliograficzne oraz własne przemyślenia autora. Ci, którzy nie lubią pisać, mogą przystąpić do konkursu w kategorii drugiej - praca plastyczna (format A3, technika dowolna) lub krótki film (4 - 5 minut) inspirowany lekturą z biblioteki. Termin składania prac u nauczycielek języka polskiego to 12 kwietnia. Przewidziane nagrody - niespodzianki. Zapraszamy !
Przypominamy także o trwającym Programie Czytelniczym. Na przeczytanie ,,Potopu" zostało jeszcze:

Świat potrzebuje miłości

Uczniowie klas II B i II C obejrzeli jasełka przygotowane przez wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych oraz ich nauczycieli, rodziców i przyjaciół. Na scenie pojawili się bohaterowie przeżywający w swoim życiu różne problemy. Dzięki spotkanym po drodze aniołom wszyscy trafili do Betlejem, gdzie mogli doświadczyć prawdziwej miłości. Przedstawieniu towarzyszył wspólny śpiew kolęd i innych piosenek. Dziękujemy wszystkim twórcom tej inscenizacji za zaproszenie i głębokie refleksje, do jakich skłonił nas ich występ.

Klasa z klasą - podsumowanie grudnia
Zwycięzcą grudnia w konkursie "Klasa z klasą" została klasa IIIC, która zgromadziła 161pkt. Na miejscu drugim i trzecim znalazły się klasy IB i IC gromadząc odpowiednio 104pkt i 94pkt.
---> Szczegółowe wyniki klas <---

W łącznej klasyfikacji po dwóch miesiącach:
I miejsce zajmuje klasa 3c,
II miejsce – klasa 1a,
III miejsce – klasa 1b.
Zachęcamy do dalszych zmagań!

Nowe książki czekają na czytelników!

Nasza szkolna biblioteka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzbogaciła swój księgozbiór o 751 nowych pozycji. Są to książki zaproponowane przez uczniów i nauczycieli w ankietach przeprowadzonych we wrześniu, a wśród nich literatura młodzieżowa, fantastyczna, detektywistyczna,obyczajowa,ale także publicystyka, poradniki i książki popularnonaukowe. Mamy także więcej lektur oraz klasykę polską i światową. W związku z planowanym utworzeniem szkoły podstawowej na naszych półkach znalazły się lektury dla młodszych czytelników, do których jednak chętnie powracamy po latach - jak np. do ,,Ani z Zielonego Wzgórza" czy baśni Andersena lub braci Grimm. Dzięki pełnej zaangażowania pracy bibliotekarzy - wolontariuszy wszystkie książki zostały przygotowane do wypożyczania i czekają na czytelników. Zapraszamy do biblioteki oraz do wzięcia udziału w konkursie na recenzję dowolnej książki zakupionej w ramach tegorocznego programu. Szczegóły niebawem!

Pomagamy potrzebującym
Z okazji tegorocznych mikołajek klasa IIIc zorganizowała zbiórkę rzeczy dp świetlicy środowiskowej ,,Dziupla". Prosiliśmy o przynoszenie przyborów papierniczych, żywności oraz zakupiliśmy najpotrzebniejsze rzeczy m.in. karimaty. We wtorek przed świętami zawieźliśmy wszystkie przedmioty. Warto było to zrobić, by zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci i ich opiekunów.
Opracowała Marcelina Żurek, klasa IIIC.

Finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych
Z wielką radością i dumą informujemy o sukcesach uczniów w konkursach przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Kuratorium Oświaty z Lublinie.
W bieżącym roku szkolnym, aż 13 uczniów zmierzy się z finałem wojewódzkim.
Podwójną finalistką została Agata Magier z klasy 3c uzyskując doskonałe wyniki w konkursach z języka angielskiego i języka polskiego.
Ponadto z konkursem z języka polskiego zmierzą się również Klara Chwaluk i Marcelina Żurek, obie z klasy 3c, zaś w finale województwa z językiem angielskim będą się jeszcze zmagać: Daniel Wakluski i Maksymilian Turuk z klasy 3c, Tymoteusz Naworski z klasy 3b, Karolina Darczuk i Paweł Nikitin z klasy 3a oraz Anna Zazula z klasy 1b.
Konkurs przedmiotowy z fizyki reprezentować będą: Karolina Kozłowska i Dominika Walasek, obie z klasy 3c, zaś w konkursie tematycznym ortograficznym bezkonkurencyjne okazały się dwie pierwszoklasistki: Weronika Chwaluk z 1b oraz Laura Olejniczak z 1c.

Gratulujemy sukcesu i już dziś zaciskamy kciuki życząc powodzenia na ostatnim etapie!

Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej
Klasa II C uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat Henryka Sienkiewicza i polskich noblistów. Uczniowie obejrzeli wystawę ilustracji do książek noblisty przygotowaną z okazji 100-lecia śmierci pisarza. Po obejrzeniu filmu biograficznego i wysłuchaniu wykładu uczniowie rozwiązywali interaktywny quiz o polskich noblistach. Na zakończenie zajęć zostaliśmy zaproszeni do korzystania z zasobów biblioteki w przygotowywaniu projektów edukacyjnych.

Kalendarz KG 2016/2017
konkursy przedmiotowe 2016/2017