Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalnyProfilaktyka 2014/2015

Podręczniki szkolne

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 można znaleźć w zakładce Dokumenty.
klasa II
klasa III

Komunikat
Składanie dokumentów uzupełniających do I klasy KG na rok szkolny 2015-2016 (świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenie o wynikach sprawdzianu, 3 zdjęcia, karta zdrowia) trwa do 3 lipca 2015 r.
Sekretariat czynny jest do 10 lipca 2015 r. w godz. 9.00 – 15.00.

KIEDY BÓG ZAMYKA DRZWI - TO OTWIERA OKNO
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej naszej audycji pod tytułem zamieszczonym powyżej lub pod zmienionym - 100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego. W programie oprócz odwołań do biografii i twórczości wybitnego kapłana i poety odnajdzie Szanowny Słuchacz również interesujące wywiady przeprowadzone z uczniami i nauczycielami KG oraz KLO. Audycja ma charakter prawie wakacyjny, więc bez obaw można jej słuchać w lipcu i sierpniu. Miała swą premierę 26 czerwca o godzinie 21.40 w Katolickim Radiu Podlasie i, co warte przypomnienia, debiutowali w niej uczniowie gimnazjum.
Audycję można znaleźć w Archiwum dźwięków na stronie internetowej Radia → Otwórz

Zmiany na legitymacjach szkolnych
UWAGA!

W świetle nowych przepisów, na legitymacjach szkolnych musi zostać wpisany numer PESEL opatrzony małą pieczęcią urzędową szkoły.
Legitymacje bez numeru PESEL i pieczęci traktowane są jako nieważne i nie poświadczają uprawnień do ulgowych przejazdów.

W związku z powyższym prosimy o dostarczenie legitymacji do sekretariatu KG w celu uzupełnienia dn. 25 czerwca 2015 r.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami prosimy sprawę potraktować jako bardzo pilną!


Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego 2015
Katolickie Gimnazjum po raz dwunasty osiągnęło najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego, uzyskując z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym najwyższy dziewiąty stanin, co oznacza, że nasza szkoła znajduje się wśród 4% najlepszych gimnazjów w Polsce.
Wyniki z poszczególnych części zdecydowanie przewyższają średnie uzyskane przez uczniów naszego miasta, województwa i Polski. Poniższy diagram pokazuje wyniki procentowe na tle powiatu, województwa i Polski.

Z języka polskiego nasi uczniowie uzyskali średnio 79,3%, uzyskując przewagę 14,3 punktu procentowego (pp) ponad innymi bialskimi szkołami. Z historii 81,7% to wynik o 15,9 pp wyższy. Z matematyki 72,6%, co daje przewagę o 21,8 pp. Wynik z części przyrodniczej 70,5% to wynik o 18,4 pp lepszy od szkół z powiatu. Z języka angielskiego natomiast na poziomie podstawowym uzyskaliśmy średnią 91,7%, zaś na poziomie rozszerzonym 84,8% czyli odpowiednio wyniki o 23,7 pp i 35,9 pp wyższe. Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom sukcesu!

Dzień Języka Angielskiego
Pierwszego czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Języka Angielskiego pod hasłem „English Unlimited”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne. Impreza trwała od 10.35 do 14.00 i odbywała się w auli, na korytarzu oraz boisku szkolnym. Przewodniczącą wydarzenia była Ewa Arasymowicz.
Uroczystość rozpoczęło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom wewnątrzszkolnego konkursu z języka angielskiego. Wyróżnieni uczniowie to:
Klasy I: 1. Maksymilian Turuk, 2. Marcelina Żurek, Katarzyna Galińska, Karolina Kolada, Maciej Główka, 3. Karolina Darczuk
Klasy II i III: 1. Aleksandra Wilczyńska, 2. Weronika Danilewicz, 3. Jakub Jędrzejczyk, Wyróżnienie otrzymał Jakub Fijałkowski

Wyniki konkursu fizycznego Lwiątko 2015
Sześciu uczniów naszego gimnazjum uzyskało honorowe tytuły w konkursie fizycznym Lwiątko 2015.
Dwóch z nich uzyskało tytuł kaon: Maciej Szczepański z wynikiem 118,75 punktów oraz Daniel Byszuk z wynikiem 110,00 punktów. Obaj z klasy IIIc.
Kolejnych czterech tytuł taon: Aleksander Czajka z klasy IIc z wynikiem 96,25 punktów, Karolina Domańska z klasy IIId z wynikiem 90,75 punktów, Jakub Olszewski z klasy IIc z wynikiem 85,00 oraz Jakub Fijałkowski z klasy IIa - 82,5 punktów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji w dn. 08-10 czerwca 2015 r.--> Pobierz

Kangur Matematyczny 2015

Dziewięciu uczniów naszego gimnazjum uzyskało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2015".
W gronie wyróżnionych są uczniowie klas I: Maksymilian Turuk – (111,25 pkt), Klara Chwaluk – (106,00 pkt); Karolina Kozłowska – (103,75 pkt), Wiktoria Woroszyło – (95,00 pkt)- wszyscy z klasy Ic; klas II: Michał Marczewski – z klasy IIc (106,25 pkt), oraz uczniowie klas III: Maciej Szczepański – (112,50 pkt) i Daniel Byszuk –(109,25 pkt)- z klasy IIIc, Karolina Domańska – z klasy IIId (106,00 pkt); oraz Bartłomiej Sweklej – z klasy IIIc (95,25 pkt).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Matematyka bez granic
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas III Katolickiego Gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Mathematiques sans Frontieres” „Matematyka bez Granic”- edycja polska.
W etapie finałowym klasa IIIC zdobyła I miejsce w województwie i VI w kraju. Klasy IIIA i IIID uplasowały się na V miejscu w województwie i XXI w kraju, a klasa IIIB zdobyła IX lokatę w województwie lubelskim.
Celem konkursu było zwiększenie zainteresowania uczniów matematyką, podniesienie poziomu pracy w grupach, zwiększenie stopnia zaangażowania wszystkich członków grupy w realizację wspólnie wyznaczonego celu, pobudzanie własnej inicjatywy i rozwijanie twórczej aktywności uczniów, a także sprawdzenie stopnia opanowania języków obcych.
Gratulujemy sukcesu!

Ciekawe zajęcia z języka niemieckiego
11.05.2015r. zawitał do naszej szkoły "Deutsch Wagen Tour", czyli ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego. Na zaproszenie szkoły do placówki przyjechała lektor Katarzyna Żurawska. W ramach warsztatów przeprowadziła zajęcia dla trzech grup uczniów. Młodzież w formie zabawy poznawała nowe słówka niemieckie, a najlepsi w poszczególnych zadaniach otrzymali atrakcyjne nagrody. Również szkoła otrzymała pomoce naukowe w postaci gier planszowych, map, plakatów, ćwiczeń.
Projekt, w ramach którego w naszej szkole odbyły się warsztaty, jest realizowany przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD), Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową oraz innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest firma Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
Fotorelacja


Katolik w Anglii
W sobotę rano, a dokładnie 25 kwietnia, autokarem zapakowanym po brzegi uczniami z Katolickiego Gimnazjum (głownie klasy trzecie) oraz licznymi bagażami, wyruszyliśmy w kierunku ogromnej wyspy- Anglii i jej serca- klimatycznego Londynu. Wycieczka trwała z jazdą dokładnie tydzień, w czasie którego najbardziej tęskniliśmy za wygodnymi łóżkami i wspaniałym, polskim jedzeniem. A oto i opis poszczególnych etapów wycieczki: /w rozwinięciu/

Galeria zdjęć

Komunikat
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na montaż słowno-muzyczny
w wykonaniu uczniów KG, który odbędzie się 30 marca 2015 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w auli szkolnej.

Następnie, o godz. 17.00 odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów. Po spotkaniach możliwe będą konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Podsumowanie konkursów przedmiotowych

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum odnieśli wielki sukces w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Tytuł podwójnego laureata zdobyli: Karolina Domańska (konkurs ortograficzny i chemiczny) oraz Maciej Szczepański (konkurs matematyczny i fizyczny). Ponadto do grona laureatów dołączyli: Dominika Wasilewska oraz Aleksandra Wilczyńska (konkurs języka angielskiego), a także Dominik Nitychoruk i Gabriel Floszmann (konkurs języka niemieckiego).
Tytuł finalisty konkursu przedmiotowego przypadł: Soni Hryciuk (konkurs języka hiszpańskiego) oraz Karolinie Domańskiej (konkurs fizyczny).
Gratulujemy uczniom sukcesu!


XV FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO
10 marca odbył się w Białej Podlaskiej XV finał Konkursu Biblijnego. Nasze gimnazjum reprezentował Piotr Demidowicz i uzyskał tytuł laureata. Część artystyczną pod kierunkiem p. Andrzeja Maziejuka oraz p. Katarzyny Marczewskiej i p. Joanny Radkiewicz przygotowali uczniowie naszego gimnazjum. Gratulujemy!
Kalendarz KG 14/15
konkursy przedmiotowe 2014/2015
Szkolne osiągnięcia

Matematyka dla uczniów
PolecamyLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło