Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalnyProfilaktyka 2014/2015
Rekrutacja
Szanowni Państwo,
rekrutacja do klas pierwszych Katolickiego Gimnazjum rozpoczyna się 16 lutego i trwa do końca marca bieżącego roku.

Planujemy utworzenie trzech 20 osobowych klas.
Należy pobrać podanie ze strony KG (zakładka Dokumenty szkolne), wypełnić i przynieść do sekretariatu szkoły wraz z opinią katechety uczącego religii. Jeśli kandydat posiada opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej, należy ją dostarczyć wraz z podaniem. Sekretariat szkoły w czasie rekrutacji czynny będzie od 9.00 do 16.00.
Warunki rekrutacji na rok szkolny 2015/2016:
1. Rozmowa dyrektora szkoły z kandydatem.
2. Respektowanie katolickiego charakteru szkoły przez rodziców i kandydata.
3. Oceny przynajmniej dobre.
4. Sprawowanie przynajmniej dobre.
5. Pozytywna opinia katechety.
6. Koleżeńskość i otwartość na rówieśników.
7. Chęć uczenia się i poznawania świata.
Dnia 10 kwietnia 2015 r. komisja rekrutacyjna sporządzi listę osób przyjętych i udostępni ją do wglądu w sekretariacie szkoły. Po ogłoszeniu listy przyjętych, potwierdzeniem chęci nauki w KG będzie uiszczenie wpisowego w wysokości 100 złotych w sekretariacie szkoły do dnia 17 kwietnia 2015 r.

Zmiana planu lekcji
Plan lekcji obowiązujący od 16 lutego 2015 r. → Pobierz

Kulturalny początek ferii

Klasy I C i II C Katolickiego Gimnazjum rozpoczęły ferie zimowe wycieczką do Warszawy. I to był strzał w dziesiątkę! Zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy, ekscytujące zadania i zagadki godne Sherlocka Holmesa w Room Escape oraz wizyta w gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 to świetne sposoby na ponurą aurę i rekordowo niskie ciśnienie 967 hPa.
Najważniejszym punktem programu był jednak wieczorny spektakl baletowy ,,Sen nocy letniej" w Teatrze Wielkim. Tylko sztuka może nas w środku zimy przenieść w magiczny świat najkrótszej nocy w roku. Uczniowie nagrodzili artystów gromkimi oklaskami. To były niezapomniane wrażenia!
GALERIA ZDJĘĆ

UWAGA!

Dnia 29 stycznia 2015 r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie wychowawców z rodzicami uczniów KG podsumowujące I semestr.


PASTORAŁKA 2014, czyli KLO po raz trzeci na falach eteru...
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego programu radiowego przygotowanego przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące. NASZA ŚWIĄTECZNA AUDYCJA została wyemitowana w Katolickim Radiu Podlasie dnia 26 grudnia o godzinie 21.40 w cyklu Drogami młodości.Odtwórz

Szlachetna paczka także z naszym udziałem
Młodzież Katolickiego Gimnazjum postanowiła w tym roku włączyć się w ogólnopolską akcję pomocy potrzebującym „Szlachetna paczka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu klasy IIa, wsparciu klasy IIb i pozostałych uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców udało się zgromadzić wszystko, czego wybrana przez nas rodzina potrzebowała. Młodzież bardzo chętnie dzieliła się swoimi zabawkami, przyborami szkolnymi, słodyczami, a ich rodzice wsparli zbiórkę pieniędzy na produkty żywnościowe i artykuły gospodarstwa domowego. Jesteśmy pewni, że nasza wielka paczka bardzo ucieszy rodzinę, do której powędruje przed świętami. Ogromne zaangażowanie naszych uczniów i ich rodziców pozwala wierzyć, że za rok uda nam się pomóc nie jednej, a kilku potrzebującym rodzinom. (autor: Joanna Radkiewicz)

Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Książka pod choinkę"
Uczniowie klasy I C wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji zbiórki książek dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Zebraliśmy 163 woluminy, które zanieśliśmy 4 grudnia do Biblioteki Publicznej nr 6 - organizatora projektu. Zostaną one przekazane dzieciom w prezencie mikołajkowym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Z kroniki klasy IC
Pierwszoklasiści odwiedzili Barwną - Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży
i wzięli udział w warsztatach pod hasłem ,, Jak się uczyć ?". Mieli okazję poćwiczyć pamięć i opanować technikę notowania w formie mapy mentalnej. Zapraszamy do galerii
(w której także fotorelacja z klasowych mikołajek).

Z wizytą w Sejmie...
W dniu 16 września 2014 r. klasy III a, III b i III d wybrały się na wycieczkę do Warszawy . Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie RP. Uczniowie wysłuchali informacji o historii sejmu i zwiedzili najważniejsze miejsca w obszernym gmachu naszego Parlamentu. Największe wrażenie wywarła Sala Obrad i sala posiedzeń Komisji Sejmowych. Zaopatrzeni w foldery informacyjne i pamiątkowe zdjęcia, pod czujną kontrolą straży sejmowej opuściliśmy budynek Sejmu. Niektórzy planują tu wrócić jako posłowie.
Wielu wrażeń podczas wycieczki dostarczyła nam też lekcja w Muzeum Narodowym p.t. „ Muzealne przeboje”. Forma dyskusji i aktywności, bardzo odpowiadała uczniom i nikt nie nudził się.
Miłą atmosferę tego dnia podtrzymała sztuka w teatrze Kwadrat .
Zachęcemy do obejrzenia zdjęć: GALERIA

Próbny egzamin gimnazjalny
Uczniom klas III i ich rodzicom przypominamy, że w dniach 4-6 listopada 2014 roku zostanie przeprowadzony próbny egzamin gimnazjalny. Trzecioklasiści będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy oraz zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Wundsurfing Chałupy
Kiedy pogoda robi się chłodniejsza, dobrze powspominać cieplejsze chwile spędzone w słońcu nad Zatoką Pucką. A Chałupy i woda? Trzeba zobaczyć samemu!
Galeria

Pokazy chemiczne
21 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w pokazach chemicznych przygotowanych przez starszych kolegów. Mogli się przekonać, że doświadczenia można przeprowadzać nie tylko w laboratorium używając skomplikowanych przyrządów i odczynników. Zobaczyli między innymi: jak sporządzić wywar z czerwonej kapusty i zbadać za jego pomocą odczyn roztworu, a także co dzieje się z proszkiem do pieczenia podczas pieczenia ciasta. GALERIA

PROJEKTY EDUKACYJNE 2014/2015
Uczniowie klas III i chętni uczniowie klas II KG mają czas do 7 listopada, aby zgłosić wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i zaplanować jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen). Uczniowie, którzy zaliczyli projekt edukacyjny w zeszłym roku szkolnym mogą do niego przystąpić również w bieżącym - nie zostanie on już jednak odnotowany w arkuszu ocen oraz na świadectwie.
Regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentacją można znaleźć w zakładce: Dokumenty szkolne. Wykaz tematów proponowanych w roku szkolnym 2014/2015

Komunikat
Od 3.10.2014 r. nastąpi drobna zmiana w planie lekcji klas II. Proszę o zapoznanie się ze zmianami --> Plan lekcji

Klasa IIIc w Studziance
2.10.2014 r. klasa IIIc wyruszyła na wycieczkę rowerową do Studzianki podczas której zwiedziła mizar (cmentarz) tatarski, a następnie prywatny skansen wsi podlaskiej. Młodzież podziwiała eksponaty poznając narzędzia i sprzęty gospodarstwa domowego używane wiele lat temu. Wycieczkę zakończyło wspólne strzelanie z łuku, ognisko oraz przepyszne pączki i donutsy w wykonaniu pani Józefaciuk - właścicielki muzeum.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zebranie z rodzicami uczniów klas I
Dnia 8.10.2014r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne Dyrektora Katolickiego Gimnazjum i rodziców uczniów klas I podsumowujące wyniki przeprowadzonych diagnoz.
Po zebraniu istnieje możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami diagnozującymi.
Kalendarz KG 14/15
konkursy przedmiotowe 2014/2015
Szkolne osiągnięcia

Matematyka dla uczniów
PolecamyLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło