Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Download
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalnyProfilaktyka 2013/2014

Szlachetna paczka także z naszym udziałem
Młodzież Katolickiego Gimnazjum postanowiła w tym roku włączyć się w ogólnopolską akcję pomocy potrzebującym „Szlachetna paczka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu klasy IIa, wsparciu klasy IIb i pozostałych uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców udało się zgromadzić wszystko, czego wybrana przez nas rodzina potrzebowała. Młodzież bardzo chętnie dzieliła się swoimi zabawkami, przyborami szkolnymi, słodyczami, a ich rodzice wsparli zbiórkę pieniędzy na produkty żywnościowe i artykuły gospodarstwa domowego. Jesteśmy pewni, że nasza wielka paczka bardzo ucieszy rodzinę, do której powędruje przed świętami. Ogromne zaangażowanie naszych uczniów i ich rodziców pozwala wierzyć, że za rok uda nam się pomóc nie jednej, a kilku potrzebującym rodzinom. (autor: Joanna Radkiewicz)

Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Książka pod choinkę"
Uczniowie klasy I C wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji zbiórki książek dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Zebraliśmy 163 woluminy, które zanieśliśmy 4 grudnia do Biblioteki Publicznej nr 6 - organizatora projektu. Zostaną one przekazane dzieciom w prezencie mikołajkowym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Z kroniki klasy IC
Pierwszoklasiści odwiedzili Barwną - Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży
i wzięli udział w warsztatach pod hasłem ,, Jak się uczyć ?". Mieli okazję poćwiczyć pamięć i opanować technikę notowania w formie mapy mentalnej. Zapraszamy do galerii
(w której także fotorelacja z klasowych mikołajek).

Zebranie z rodzicami

W dniu 19 listopada 2014 r. odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów KG.
godz. 17.00 – spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas I i II w wyznaczonych salach; spotkanie z rodzicami uczniów klas III w auli szkolnej.
Po spotkaniach z wychowawcami istnieje możliwość konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów


Z wizytą w Sejmie...
W dniu 16 września 2014 r. klasy III a, III b i III d wybrały się na wycieczkę do Warszawy . Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie RP. Uczniowie wysłuchali informacji o historii sejmu i zwiedzili najważniejsze miejsca w obszernym gmachu naszego Parlamentu. Największe wrażenie wywarła Sala Obrad i sala posiedzeń Komisji Sejmowych. Zaopatrzeni w foldery informacyjne i pamiątkowe zdjęcia, pod czujną kontrolą straży sejmowej opuściliśmy budynek Sejmu. Niektórzy planują tu wrócić jako posłowie.
Wielu wrażeń podczas wycieczki dostarczyła nam też lekcja w Muzeum Narodowym p.t. „ Muzealne przeboje”. Forma dyskusji i aktywności, bardzo odpowiadała uczniom i nikt nie nudził się.
Miłą atmosferę tego dnia podtrzymała sztuka w teatrze Kwadrat .
Zachęcemy do obejrzenia zdjęć: GALERIA

Próbny egzamin gimnazjalny
Uczniom klas III i ich rodzicom przypominamy, że w dniach 4-6 listopada 2014 roku zostanie przeprowadzony próbny egzamin gimnazjalny. Trzecioklasiści będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy oraz zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Wundsurfing Chałupy
Kiedy pogoda robi się chłodniejsza, dobrze powspominać cieplejsze chwile spędzone w słońcu nad Zatoką Pucką. A Chałupy i woda? Trzeba zobaczyć samemu!
Galeria

Pokazy chemiczne
21 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w pokazach chemicznych przygotowanych przez starszych kolegów. Mogli się przekonać, że doświadczenia można przeprowadzać nie tylko w laboratorium używając skomplikowanych przyrządów i odczynników. Zobaczyli między innymi: jak sporządzić wywar z czerwonej kapusty i zbadać za jego pomocą odczyn roztworu, a także co dzieje się z proszkiem do pieczenia podczas pieczenia ciasta. GALERIA

PROJEKTY EDUKACYJNE 2014/2015
Uczniowie klas III i chętni uczniowie klas II KG mają czas do 7 listopada, aby zgłosić wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i zaplanować jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen). Uczniowie, którzy zaliczyli projekt edukacyjny w zeszłym roku szkolnym mogą do niego przystąpić również w bieżącym - nie zostanie on już jednak odnotowany w arkuszu ocen oraz na świadectwie.
Regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentacją można znaleźć w zakładce: Dokumenty szkolne. Wykaz tematów proponowanych w roku szkolnym 2014/2015

Komunikat
Od 3.10.2014 r. nastąpi drobna zmiana w planie lekcji klas II. Proszę o zapoznanie się ze zmianami --> Plan lekcji

Klasa IIIc w Studziance
2.10.2014 r. klasa IIIc wyruszyła na wycieczkę rowerową do Studzianki podczas której zwiedziła mizar (cmentarz) tatarski, a następnie prywatny skansen wsi podlaskiej. Młodzież podziwiała eksponaty poznając narzędzia i sprzęty gospodarstwa domowego używane wiele lat temu. Wycieczkę zakończyło wspólne strzelanie z łuku, ognisko oraz przepyszne pączki i donutsy w wykonaniu pani Józefaciuk - właścicielki muzeum.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zebranie z rodzicami uczniów klas I
Dnia 8.10.2014r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne Dyrektora Katolickiego Gimnazjum i rodziców uczniów klas I podsumowujące wyniki przeprowadzonych diagnoz.
Po zebraniu istnieje możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami diagnozującymi.

Wycieczka klas II do Lublina
15 września 2014 roku uczniowie klas drugich Katolickiego Gimnazjum wraz z wychowawcami wyjechali do Lublina na 55 Pokazy z Fizyki. W programie znalazły się eksperymenty z takich działów jak: drgania i fale, kinematyka oraz przemiany energii w zjawiskach cieplnych. Ponadto drugoklasiści uczestniczyli w Pokazach z Chemii, na których mogli zobaczyć chemię wybuchową, chemię barw, itp. Chętni uczniowie naszej szkoły pomagali pracownikom naukowym w wykonywaniu nietypowych doświadczeń, co pogłębiło i tak duże zainteresowanie eksperymentami.

Klasy pierwsze w Woskrzenicach
W poniedziałek 15 września uczniowie klas pierwszych Katolickiego Gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w Klubie Jeździeckim ,,Wiosenny wiatr". Chętni mogli pod czujnym okiem instruktorów ,,pospacerować" w parku linowym lub poznać tajniki jazdy konnej. Można było poskakać na trampolinach, pohuśtać się lub po prostu poopalać się na słońcu. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Wycieczka do Wielkiej Brytanii
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
w dniach 25.04.2015 - 1.05.2015 organizowana jest wycieczka do Anglii. Szczegółowe informacje można uzyskać u nauczycieli języka angielskiego.
Program wycieczki znajduje się TUTAJ

Aktualizacja:
Drugą ratę za wycieczkę w wysokości 300zł należy wpłacić do 10.12.2014r. na konto:
Agencja Turystyczna JUVENTUR
BZ WBK S.A. 11 1500 1331 1213 3000 3564 0000
21-500 Biała Podlaska, ul. Budkiewicza 1


Pozostałą kwotę należy uiścić do 24.03.2015.
Kalendarz KG 14/15
konkursy przedmiotowe 2014/2015
Bialska Liga Polonistyczna
Szkolne osiągnięcia

Matematyka dla uczniów
PolecamyLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło