Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Download
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalnyProfilaktyka 2013/2014

Plan lekcji
Plan lekcji obowiązujący w Katolickim Gimnazjum
w dn. 02.-03.09.2014 r. --> Plan lekcji

Komunikat

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 8.00 w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej przy ul.
kard. St. Wyszyńskiego 53/55. Po Mszy św. spotkania
z wychowawcami klas w budynku gimnazjum.

Złote i Diamentowe Pióra
24 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość wręczenia uczniom nagród Prezydenta Miasta Biała Podlaska – „Złotych Piór” i „Diamentowych Piór” wraz z tytułem MAXIMA CUM LAUDE. Nagrody przyznawane są uczniom szkół z terenu naszego miasta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu. Z KG "Złote Pióra" otrzymali: Alicja Marczewska, Martyna Nowak oraz Maciej Paczóski Gratulujemy!!!
Zdjęcia

W naszej szkole promujemy czytelnictwo!

,,Nie kupujemy książek, mało czytamy, a coraz więcej naszego czasu pochłania telewizja - takie wnioski można wysnuć z danych Diagnozy Społecznej 2013 "- podaje polskieradio.pl.
,,Wyniki badań Biblioteki Narodowej nie pozostawiają złudzeń - niemal 61% rodaków nie sięgnęło w 2012 roku po ani jedną[ książkę]. Jakie państwa powinna naśladować Polska, by tytuł „Zbrodnia i kara” nie kojarzył się większości ludzi z kodeksem prawnym, a „Buszujący w zbożu” z poradnikiem rolniczym? " - newsweek.pl

Uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum czytają dużo i mają z tego wymierne korzyści w postaci podwyższenia o stopień końcowej oceny z języka polskiego.
Od pięciu lat poloniści w naszej szkole prowadzą innowacyjny program czytelniczy ,,Dwa miliony słów". Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum zobowiązują się do przeczytania 5000, trzecioklasiści 6000, a licealiści 8000 stron książek rocznie. Dokumentują swoje lektury w specjalnych dzienniczkach.
W roku szkolnym 2013/ 2014 w programie czytelniczym wzięło udział ok. 60 osób. Większości udało się osiągnąć sukces. Padł nawet rekord 18 553 stron książek przeczytanych przez uczennicę klasy I B. Jednak wszyscy czytelnicy są zwycięzcami, bo zainwestowali w siebie.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym projekcie i życzymy pięknych wakacji z ... książką!
Uczniom klas trzecich gimnazjum oraz licealistom proponujemy sięgnięcie po najnowszą literaturę polską - np. z listy książek nagrodzonych w plebiscycie Polskiego Radia: ,,25 książek na 25-lecie"
Zapraszamy także do zapoznania się z listą ulubionych książek wybranych przez uczestników programu czytelniczego 2013/14: Ulubione książki w Katolickim Gimnazjum

Poprawiony i uzupełniony wykaz podręczników do KG na rok szkolny 2014/2015
Wykaz podręczników dla uczniów obowiązujący w roku szkolnym 2014/2015 w Katolickim Gimnazjum w Białej Podlaskiej -----> PODRĘCZNIKI

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2014
Miło nam poinformować, że Katolickie Gimnazjum po raz jedenasty osiągnęło najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego, uzyskując z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym najwyższy dziewiąty stanin, co oznacza, że nasza szkoła znajduje się wśród 4% najlepszych gimnazjów w Polsce.Gratulujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom sukcesu!

Podsumowanie I edycji Bialskiej Ligi Polonistycznej


W czwartek, 5 czerwca 2014 r. w auli Katolickiego Gimnazjum odbyło się uroczyste podsumowanie czterech etapów Bialskiej Ligi Polonistycznej.
Ksiądz dyrektor Andrzej Danieluk podziękował uczniom, ich rodzicom i nauczycielom ze szkół podstawowych za zainteresowanie naszym konkursem i ambitną postawę. Podziękował również koordynatorom projektu, nauczycielom KG i KLO, Katarzynie i Cezaremu Marczewskim.
W czterech etapach BLP uczestniczyło 116 uczniów bialskich szkół podstawowych. Wszyscy oni dzielnie zmagali się z niełatwymi zadaniami z literatury polskiej i obcej oraz z gramatyki i ortografii.
Najwyższe wyniki wśród uczniów klas VI osiągnęli:
1. Damian Borysiuk - SP nr 9
2. Alicja Gładysz - SP nr 9
3. Marta Wyrodek - SP nr 1

w klasach V:
1. Wiktoria Pietrykowska - SP nr 9
2. Gabriela Jabłońska - SP nr 9
3. Jakub Reluga - SP nr 9

w klasach IV:
1. Weronika Chwaluk - SP nr 1
2. Weronika Mrozik - SP nr 9
3. Natalia Drąg - SP nr 1

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Prezydent Białej Podlaskiej, pan Andrzej Czapski, który mówił o wysokim poziomie nauczania w naszym mieście. Podkreślił także w swoim wystąpieniu, że doskonalenie znajomości języka ojczystego jest współcześnie najlepszą formą patriotyzmu.
Kiermasz podręczników

Jeśli chcesz sprzedać lub kupić podręczniki szkolne,
przyjdź na kiermasz, który odbędzie się
na głównym korytarzu w KG
dnia 25 czerwca 2014 r. w godz. 10.00-12.00!


Kiermasz jest organizowany tylko dla uczniów KG.
Serdecznie zapraszamy!

Szkolny Konkurs Chemiczny
21 maja odbył się II Szkolny Konkurs Chemiczny, do którego zgłosiło się 20 uczniów klas I naszej szkoły. Oto najlepsi z nich:
miejsce I Barbara Makarewicz z kl 1A
miejsce II Jakub Fijałkowski z kl 1A oraz Jakub Olszewski z kl 1C
miejsce III Aleksandra Wiedeńczyk z kl 1A
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na zakończeniu roku.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Anna Litwiniuk

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego i Rosyjskiego
Dnia 22 maja 2014 r. odbył się II Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego i Rosyjskiego.

Zwycięzcami Konkursu Języka Niemieckiego okazali się:
Klasa I: 1. Paulina Wiśniewska i Bartosz Koszołko 2. Małgorzata Paszkowska 3. Mateusz Kulpa
Klasa II: 1. Dominik Nitychoruk 2. Karolina Domańska 3. Gabriel Floszmann

Zwycięzcami Konkursu Języka Rosyjskiego zostali:
Klasa I: 1. Karolina Popławska i Adriana Paluch 2. Magdalena Czubaj i Piotr Demidowicz 3. Michalina Czudowska, Anna Klimowicz, Jakub Olszewski, Jakub Sikorski, Jakub Fijałkowski
Klasa II: 1. Jolanta Marczuk 2. Julia Zadrożniak i Igor Lewicki 3. Wiktoria Semeniuk, Kacper Rosiak, Michał Okoń, Kamil Janczak
Klasa III: 1. Alicja Marczewska 2. Anna Sałamatow 3. Aleksandra Bielecka

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PODSUMOWANIE I EDYCJI BIALSKIEJ LIGI POLONISTYCZNEJ
Dnia 5 czerwca o godzinie 16.30 w auli Katolickiego Gimnazjum rozpocznie się uroczyste podsumowanie I edycji Bialskiej Ligi Polonistycznej. Zapraszamy na nie wszystkich Uczniów, którzy podczas czterech etapów uzyskali najlepsze wyniki, wraz z Rodzicami oraz Nauczycielami.
Wyniki można poznać klikając w obrazek --->

Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

Miło nam poinformować, że sześciu uczniów naszego gimnazjum uzyskało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2014".
W gronie wyróżnionych są uczniowie klas I: Michał Marczewski – z klasy I c (105,5 pkt), Barbara Makarewicz – z klasy I a (103,25 pkt); klas II: Maciej Szczepański – z klasy II c (124,75 pkt), Daniel Byszuk – z klasy II c (117,5 pkt), Michał Harasimiuk – z klasy II d (102,5 pkt); oraz uczeń klasy III: Maciej Paczóski – z klasy III c (106,25 pkt).
Dwoje wyróżnionych uczniów uzyskało w rejonie lubelskim wysokie miejsca. Maciej Szczepański zajął 8 miejsce w kategorii Kadet2, a Maciej Paczóski – 10 miejsce w kategorii Junior1.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Drodzy Gimnazjaliści!

Dzisiaj, 19 maja br. rozpoczyna się rejestrowanie kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w systemie rekrutacji elektronicznej na rok szkolny 2014/2015, który znajduje się na stronie internetowej: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php Do tej pory zapoznawaliście się z ofertami i opisami szkół. Teraz możecie podjąć decyzję o wyborze tej szkoły, w której chcecie się uczyć przez najbliższe trzy lata i przygotować do egzaminu maturalnego...

IV etap Bialskiej Ligi Polonistycznej
Komunikat dotyczący ustnego etapu BLP do pobrania TUTAJ

Wyniki konkursu fizycznego Lwiątko 2014.
Czwórka uczniów naszego gimnazjum uzyskała honorowe tytuły w konkursie fizycznym Lwiątko 2014.
Dwóch uczniów uzyskało tytuł kaon:
Maciej Paczóski z klasy IIIc z wynikiem 106,75 punktów oraz Michał Dryżałowski z klasy III b z wynikiem 104,50 punktów
Kolejna dwójka uzyskała tytuł taon:
Daniel Byszuk z klasy IIc z wynikiem 86,25 punktów oraz Alicja Marczewska z klasy IIIa z wynikiem 82,25 punktów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Stypendia i zasiłki szkolne
Bialska Liga Polonistyczna
Szkolne osiągnięcia

Matematyka dla uczniów
PolecamyLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło