Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalnyProfilaktyka 2014/2015

Dzień Chłopaka w Katolickim Gimnazjum
Jak co roku 30 września obchodziliśmy jedno z najmilszych świąt w naszej szkole - Dzień Chłopaka. Były konkursy, poczęstunek i, oczywiście, prezenty Czasami, żeby je otrzymać, trzeba było trochę pogłówkować. Wszyscy dobrze się bawili.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji .

Wykaz tematów projektów edukacyjnych na rok szkolny 2015/2016
Uczniowie klas III i chętni uczniowie klas II KG mają czas do 10 listopada, aby zgłosić wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i zaplanować jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen). Uczniowie, którzy zaliczyli projekt edukacyjny w zeszłym roku szkolnym, mogą do niego przystąpić również w bieżącym - nie zostanie on już jednak odnotowany w arkuszu ocen oraz na świadectwie.
Regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentację można znaleźć w zakładce: Dokumenty szkolne.
Wykaz tematów projektów edukacyjnych na rok szkolny 2015/2016

Z wizytą na UMCS-ie
W poniedziałek, 28 września, uczniowie klas drugich Katolickiego Gimnazjum wraz z panią Anetą Chazan i wychowawczyniami uczestniczyli w pokazach organizowanych przez Wydziały Chemii i Fizyki UMCS. Mogli nie tylko podziwiać efektowne doświadczenia, ale również asystowali przy ich wykonywaniu. Na zakończenie emocjonującego dnia zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Może niektórzy wrócą tu kiedyś jako studenci?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zebranie z rodzicami uczniów klas I
Zebranie Dyrektora Katolickiego Gimnazjum z rodzicami uczniów klas I podsumowujące wyniki przeprowadzonych we wrześniu diagnoz odbędzie się w czwartek 8 października 2015r. o godzinie 17.00.
Po zebraniu od godziny 17.30 istnieje możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami diagnozującymi.

FORTEPIAN... NORWIDA (!)
Dnia 25 września o godzinie 21.40 na falach Katolickiego Radia Podlasie została wyemitowana nasza siódma audycja. W całości poświęciliśmy ją Patronowi Katolickiego Gimnazjum i Liceum - Cyprianowi Norwidowi.
Zapraszamy do archiwum dźwięków → tutaj

Dzień Patrona
Godz. 10.00 – uroczysta Msza Święta wraz ze ślubowaniem klas pierwszych w kościele pw. NNMP przy ul. Brzeskiej. Następnie przejście do kina Merkury na seans filmowy Czy naprawdę wierzysz?.
W tym dniu w szkole nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


Plan lekcji
Zaktualizowany plan lekcji w KG --> Pobierz

Konkursy przedmiotowe 2015/2016

Na stronie LSCDN pojawił się informator o konkursach przedmiotowych i tematycznych dla uczniów gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2015/2016.
Szczegółowe informacje o konkursach, wymaganiach i terminarz konkursów znajdują się w panelu bocznym po prawej stronie.

Katolickie Gimnazjum, czyli szkoła sukcesu
Przedwakacyjne podsumowania wskazują na to, że po raz kolejny Katolickie Gimnazjum w wielu obszarach swej działalności osiągnęło sukces. Ponad 20% uczniów naszej szkoły uzyskało średnią roczną ocen 5,0 i wyższą, a prawie jedna trzecia - otrzymała świadectwa z wyróżnieniem. W minionym roku ośmiu uczniów KG wywalczyło tytuł laureata
w konkursach przedmiotowych. Ze wszystkich części tegorocznego egzaminu gimnazjalnego osiągnęliśmy najwyższy
w kraju wynik (IX stanin), co po raz kolejny zaświadcza o przynależności KG do grona 4% najlepszych gimnazjów w Polsce...
Aby jeszcze powspominać te wspaniałe chwile, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego zakończenia - jakże dla nas pomyślnego - roku szkolnego 2014/2015.
Fotorelacja

Podręczniki szkolne
Zaktualizowany wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 można znaleźć w zakładce Dokumenty.
klasa II
klasa III


Uczniowie klas I gimnazjum otrzymują darmowe podręczniki i ćwiczenia w szkole na początku września.

KIEDY BÓG ZAMYKA DRZWI - TO OTWIERA OKNO
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej naszej audycji pod tytułem zamieszczonym powyżej lub pod zmienionym - 100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego. W programie oprócz odwołań do biografii i twórczości wybitnego kapłana i poety odnajdzie Szanowny Słuchacz również interesujące wywiady przeprowadzone z uczniami i nauczycielami KG oraz KLO. Audycja ma charakter prawie wakacyjny, więc bez obaw można jej słuchać w lipcu i sierpniu. Miała swą premierę 26 czerwca o godzinie 21.40 w Katolickim Radiu Podlasie i, co warte przypomnienia, debiutowali w niej uczniowie gimnazjum.
Audycję można znaleźć w Archiwum dźwięków na stronie internetowej Radia → Otwórz

Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego 2015
Katolickie Gimnazjum po raz dwunasty osiągnęło najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego, uzyskując z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym najwyższy dziewiąty stanin, co oznacza, że nasza szkoła znajduje się wśród 4% najlepszych gimnazjów w Polsce.
Wyniki z poszczególnych części zdecydowanie przewyższają średnie uzyskane przez uczniów naszego miasta, województwa i Polski. Poniższy diagram pokazuje wyniki procentowe na tle powiatu, województwa i Polski.

Z języka polskiego nasi uczniowie uzyskali średnio 79,3%, uzyskując przewagę 14,3 punktu procentowego (pp) ponad innymi bialskimi szkołami. Z historii 81,7% to wynik o 15,9 pp wyższy. Z matematyki 72,6%, co daje przewagę o 21,8 pp. Wynik z części przyrodniczej 70,5% to wynik o 18,4 pp lepszy od szkół z powiatu. Z języka angielskiego natomiast na poziomie podstawowym uzyskaliśmy średnią 91,7%, zaś na poziomie rozszerzonym 84,8% czyli odpowiednio wyniki o 23,7 pp i 35,9 pp wyższe. Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom sukcesu!

Dzień Języka Angielskiego
Pierwszego czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Języka Angielskiego pod hasłem „English Unlimited”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne. Impreza trwała od 10.35 do 14.00 i odbywała się w auli, na korytarzu oraz boisku szkolnym. Przewodniczącą wydarzenia była Ewa Arasymowicz.
Uroczystość rozpoczęło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom wewnątrzszkolnego konkursu z języka angielskiego. Wyróżnieni uczniowie to:
Klasy I: 1. Maksymilian Turuk, 2. Marcelina Żurek, Katarzyna Galińska, Karolina Kolada, Maciej Główka, 3. Karolina Darczuk
Klasy II i III: 1. Aleksandra Wilczyńska, 2. Weronika Danilewicz, 3. Jakub Jędrzejczyk, Wyróżnienie otrzymał Jakub Fijałkowski

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz filmu

Wyniki konkursu fizycznego Lwiątko 2015
Sześciu uczniów naszego gimnazjum uzyskało honorowe tytuły w konkursie fizycznym Lwiątko 2015.
Dwóch z nich uzyskało tytuł kaon: Maciej Szczepański z wynikiem 118,75 punktów oraz Daniel Byszuk z wynikiem 110,00 punktów. Obaj z klasy IIIc.
Kolejnych czterech tytuł taon: Aleksander Czajka z klasy IIc z wynikiem 96,25 punktów, Karolina Domańska z klasy IIId z wynikiem 90,75 punktów, Jakub Olszewski z klasy IIc z wynikiem 85,00 oraz Jakub Fijałkowski z klasy IIa - 82,5 punktów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Kangur Matematyczny 2015

Dziewięciu uczniów naszego gimnazjum uzyskało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2015".
W gronie wyróżnionych są uczniowie klas I: Maksymilian Turuk – (111,25 pkt), Klara Chwaluk – (106,00 pkt); Karolina Kozłowska – (103,75 pkt), Wiktoria Woroszyło – (95,00 pkt)- wszyscy z klasy Ic; klas II: Michał Marczewski – z klasy IIc (106,25 pkt), oraz uczniowie klas III: Maciej Szczepański – (112,50 pkt) i Daniel Byszuk –(109,25 pkt)- z klasy IIIc, Karolina Domańska – z klasy IIId (106,00 pkt); oraz Bartłomiej Sweklej – z klasy IIIc (95,25 pkt).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Kalendarz KG 15/16
konkursy przedmiotowe 2015/2016
Szkolne osiągnięcia

Matematyka dla uczniów
PolecamyLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło