Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalny







Profilaktyka 2014/2015
Rekrutacja
Szanowni Państwo,
rekrutacja do klas pierwszych Katolickiego Gimnazjum rozpoczyna się 16 lutego i trwa do końca marca bieżącego roku.

Planujemy utworzenie trzech 20 osobowych klas.
Należy pobrać podanie ze strony KG (zakładka Dokumenty szkolne), wypełnić i przynieść do sekretariatu szkoły wraz z opinią katechety uczącego religii. Jeśli kandydat posiada opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej, należy ją dostarczyć wraz z podaniem. Sekretariat szkoły w czasie rekrutacji czynny będzie od 9.00 do 16.00.
Warunki rekrutacji na rok szkolny 2015/2016:
1. Rozmowa dyrektora szkoły z kandydatem.
2. Respektowanie katolickiego charakteru szkoły przez rodziców i kandydata.
3. Oceny przynajmniej dobre.
4. Sprawowanie przynajmniej dobre.
5. Pozytywna opinia katechety.
6. Koleżeńskość i otwartość na rówieśników.
7. Chęć uczenia się i poznawania świata.
Dnia 10 kwietnia 2015 r. komisja rekrutacyjna sporządzi listę osób przyjętych i udostępni ją do wglądu w sekretariacie szkoły. Po ogłoszeniu listy przyjętych, potwierdzeniem chęci nauki w KG będzie uiszczenie wpisowego w wysokości 100 złotych w sekretariacie szkoły do dnia 17 kwietnia 2015 r.

Ciekawe zajęcia z języka niemieckiego
11.05.2015 roku w naszej szkole odbędą się nietypowe zajęcia języka niemieckiego.
Tego dnia przyjedzie z wizytą przedstawicielka Ogólnopolskiego Projektu Języka Niemieckiego – Deutsch-Wagen-Tour. DWT to projekt mający na celu promocję nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży w całej Polsce. Lektorzy w nietypowy sposób, m.in. w formie ciekawych gier, zabaw edukacyjnych i konkursów przekazują wiedzę o Niemczech i języku niemieckim...

Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji od 13 kwietnia 2015 r. --> Pobierz

Komunikat
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na montaż słowno-muzyczny
w wykonaniu uczniów KG, który odbędzie się 30 marca 2015 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w auli szkolnej.

Następnie, o godz. 17.00 odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów. Po spotkaniach możliwe będą konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Podsumowanie konkursów przedmiotowych

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum odnieśli wielki sukces w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Tytuł podwójnego laureata zdobyli: Karolina Domańska (konkurs ortograficzny i chemiczny) oraz Maciej Szczepański (konkurs matematyczny i fizyczny). Ponadto do grona laureatów dołączyli: Dominika Wasilewska oraz Aleksandra Wilczyńska (konkurs języka angielskiego), a także Dominik Nitychoruk i Gabriel Floszmann (konkurs języka niemieckiego).
Tytuł finalisty konkursu przedmiotowego przypadł: Soni Hryciuk (konkurs języka hiszpańskiego) oraz Karolinie Domańskiej (konkurs fizyczny).
Gratulujemy uczniom sukcesu!


XV FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO
10 marca odbył się w Białej Podlaskiej XV finał Konkursu Biblijnego. Nasze gimnazjum reprezentował Piotr Demidowicz i uzyskał tytuł laureata. Część artystyczną pod kierunkiem p. Andrzeja Maziejuka oraz p. Katarzyny Marczewskiej i p. Joanny Radkiewicz przygotowali uczniowie naszego gimnazjum. Gratulujemy!

MIŁOŚĆ I CZAS
27 lutego na falach Katolickiego Radia Podlasie miała miejsce premiera czwartej audycji przygotowanej przez KLO pod wskazanym powyżej tytułem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odsłuchania naszego programu w Archiwum dźwięków.

Kulturalny początek ferii
Klasy I C i II C Katolickiego Gimnazjum rozpoczęły ferie zimowe wycieczką do Warszawy. I to był strzał w dziesiątkę! Zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy, ekscytujące zadania i zagadki godne Sherlocka Holmesa w Room Escape oraz wizyta w gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 to świetne sposoby na ponurą aurę i rekordowo niskie ciśnienie 967 hPa.
Najważniejszym punktem programu był jednak wieczorny spektakl baletowy ,,Sen nocy letniej" w Teatrze Wielkim. Tylko sztuka może nas w środku zimy przenieść w magiczny świat najkrótszej nocy w roku. Uczniowie nagrodzili artystów gromkimi oklaskami. To były niezapomniane wrażenia!
GALERIA ZDJĘĆ

PASTORAŁKA 2014, czyli KLO po raz trzeci na falach eteru...
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego programu radiowego przygotowanego przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące. NASZA ŚWIĄTECZNA AUDYCJA została wyemitowana w Katolickim Radiu Podlasie dnia 26 grudnia o godzinie 21.40 w cyklu Drogami młodości.Odtwórz

Szlachetna paczka także z naszym udziałem
Młodzież Katolickiego Gimnazjum postanowiła w tym roku włączyć się w ogólnopolską akcję pomocy potrzebującym „Szlachetna paczka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu klasy IIa, wsparciu klasy IIb i pozostałych uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców udało się zgromadzić wszystko, czego wybrana przez nas rodzina potrzebowała. Młodzież bardzo chętnie dzieliła się swoimi zabawkami, przyborami szkolnymi, słodyczami, a ich rodzice wsparli zbiórkę pieniędzy na produkty żywnościowe i artykuły gospodarstwa domowego. Jesteśmy pewni, że nasza wielka paczka bardzo ucieszy rodzinę, do której powędruje przed świętami. Ogromne zaangażowanie naszych uczniów i ich rodziców pozwala wierzyć, że za rok uda nam się pomóc nie jednej, a kilku potrzebującym rodzinom. (autor: Joanna Radkiewicz)

Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Książka pod choinkę"
Uczniowie klasy I C wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji zbiórki książek dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Zebraliśmy 163 woluminy, które zanieśliśmy 4 grudnia do Biblioteki Publicznej nr 6 - organizatora projektu. Zostaną one przekazane dzieciom w prezencie mikołajkowym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Z kroniki klasy IC
Pierwszoklasiści odwiedzili Barwną - Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży
i wzięli udział w warsztatach pod hasłem ,, Jak się uczyć ?". Mieli okazję poćwiczyć pamięć i opanować technikę notowania w formie mapy mentalnej. Zapraszamy do galerii
(w której także fotorelacja z klasowych mikołajek).

Z wizytą w Sejmie...
W dniu 16 września 2014 r. klasy III a, III b i III d wybrały się na wycieczkę do Warszawy . Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie RP. Uczniowie wysłuchali informacji o historii sejmu i zwiedzili najważniejsze miejsca w obszernym gmachu naszego Parlamentu. Największe wrażenie wywarła Sala Obrad i sala posiedzeń Komisji Sejmowych. Zaopatrzeni w foldery informacyjne i pamiątkowe zdjęcia, pod czujną kontrolą straży sejmowej opuściliśmy budynek Sejmu. Niektórzy planują tu wrócić jako posłowie.
Wielu wrażeń podczas wycieczki dostarczyła nam też lekcja w Muzeum Narodowym p.t. „ Muzealne przeboje”. Forma dyskusji i aktywności, bardzo odpowiadała uczniom i nikt nie nudził się.
Miłą atmosferę tego dnia podtrzymała sztuka w teatrze Kwadrat .
Zachęcemy do obejrzenia zdjęć: GALERIA

Próbny egzamin gimnazjalny
Uczniom klas III i ich rodzicom przypominamy, że w dniach 4-6 listopada 2014 roku zostanie przeprowadzony próbny egzamin gimnazjalny. Trzecioklasiści będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy oraz zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Wundsurfing Chałupy
Kiedy pogoda robi się chłodniejsza, dobrze powspominać cieplejsze chwile spędzone w słońcu nad Zatoką Pucką. A Chałupy i woda? Trzeba zobaczyć samemu!
Galeria

Pokazy chemiczne
21 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w pokazach chemicznych przygotowanych przez starszych kolegów. Mogli się przekonać, że doświadczenia można przeprowadzać nie tylko w laboratorium używając skomplikowanych przyrządów i odczynników. Zobaczyli między innymi: jak sporządzić wywar z czerwonej kapusty i zbadać za jego pomocą odczyn roztworu, a także co dzieje się z proszkiem do pieczenia podczas pieczenia ciasta. GALERIA
Kalendarz KG 14/15
konkursy przedmiotowe 2014/2015
Szkolne osiągnięcia





Matematyka dla uczniów
Polecamy



Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło